mercedes a klasa w176

Lata produkcji: 2012 – 2018

Klasa A trzeciej generacji to całkowicie nowa koncepcja, w ramach której zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie model W176 przyjął formę klasycznego hatchbacka autosegmentu C. Samochód miejski z dodatkowymi drzwiami z tyłu umożliwiającymi dostęp do przestrzeni bagażowej i pasażerskiej, a także składaną kanapą tylną był swoistym novum w tej Klasie.

Ostatecznie model W176 jest dostępny jako hatchback, sedan, a nawet kombi. A zmiana autosegmentu przyczyniła się do wydłużenia nadwozia oraz obniżenia zawieszenia. Dzięki tym poprawką model W176 bardziej nawiązuje stylistycznie do aut marek takich jak Audi czy BMW, niż swojego katalogowego poprzednika klasy A, modelu W175.

Zmiana segmentu to także szereg mniejszych i większych zmian w stylistyce samochodu oraz zastosowanych rozwiązaniach mechanicznych i technicznych. Nowa Klasa A otrzymała zmodernizowaną konstrukcję przedniego napędu MFA, mocne przetłoczenia na drzwiach, dynamiczny zwężający się w przebiegu do świateł przód oraz ścięty tył. A za dodatkową dopłatą także napęd na cztery koła 4MATIC oraz możliwość obniżonego zawieszenia sportowego.

Zobacz także

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejAkceptuję